Jaką przewagę mają kursy maturalne nad korepetycjami?

Zbliża się październik, a to najwyższy czas, aby zadecydować o tym, jakiego wsparcia w przygotowaniach do matury potrzebujesz. Czy będą to kursy maturalne, korepetycje, a może jednak zdajesz się wyłącznie na siebie? Jeśli wciąż stoisz przed tym dylematem, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Dowiesz się z niego m.in.: dlaczego kursy maturalne mogą okazać się lepszym rozwiązaniem niż zajęcia indywidualne oraz dlaczego powinieneś się zdecydować na powtórkę nawet wtedy, kiedy czujesz się dobry z danego przedmiotu.

I. możesz być pewien, że nie pominiesz żadnego istotnego zagadnienia:

Każdy kurs ma przygotowany program, który obejmuje wszystkie zagadnienia, które obowiązują Cię na maturze. W przypadku prywatnych korepetycji lub działania na własną rękę o wiele łatwiej jest coś przeoczyć – korepetytor może pytać Cię co chcesz robić na kolejnych zajęciach.

Ponadto, nauczyciel prowadzący kurs z pewnością zaznaczy, które zagadnienie jest bardziej istotne i należy poświęcić mu więcej czasu. Decydując się na działanie w grupie, możesz być pewien, że uczysz się dokładnie tego, czego potrzebujesz i poświęcasz temu należytą uwagę.

II. kurs jest dostatecznie długi:

Korepetycje umawia się indywidualnie. Nierzadko przepadają z uwagi na święta, choroby i inne niedyspozycje. Finalnie zajęcia po prostu nie odbywają się, bo uczestniczysz w nich tylko Ty. W przypadku kursu maturalnego, zajęcia zawsze odbywają się zgodnie z planem (w najgorszym wypadku są odrabiane). Jeśli na nie nie przyjdziesz, możesz poprosić kolegów z grupy o udostępnienie notatek, a nauczyciela o przekazanie materiałów, wykorzystanych do przeprowadzenia ostatnich zajęć. Dzięki temu, wciąż masz szansę na terminowe zrealizowanie całego materiału, ponieważ to Ty będziesz musiał dogonić grupę, a nie grupa będzie musiała czekać na Ciebie.

III. zobowiązanie:

Sam kurs to nie wszystko. Równie istotna jest praca własna w oparciu o informacje zdobyte na zajęciach. Decydując się na kurs maturalny, możesz liczyć na dodatkowe materiały, z którymi będziesz mógł pracować oraz na zadania domowe. W przypadku zajęć indywidualnych, o wiele łatwiej jest znaleźć wymówkę dla niezrobionego zadania. Natomiast jeżeli uczestniczymy w zajęciach grupowych, nie tylko bardziej staramy się wypełniać narzucone nam zobowiązania, ale i staramy się wykonywać je jak najlepiej. W końcu wszyscy kursanci mają jeden cel – zdać dobrze maturę. Dlatego będziemy chcieli być najlepsi.

IV. wsparcie egzaminatora:

Znakomita większość kursów maturalnych prowadzona jest przez egzaminatorów maturalnych. W związku z tym, możesz liczyć na informacje dotyczące egzaminu z pierwszej ręki.Wiedza dotycząca schematu egzaminu, wymagań, rodzajów zadań, sposobu oceniania oraz ewentualnych pułapek, jest równie ważna co znajomość treści merytorycznej, koniecznej do satysfakcjonującego zaliczenia egzaminu.

Znajomość strony technicznej egzaminu przede wszystkim sprawia, że czujemy się bezpieczniej.Wiedząc, co może nas czekać i z czym przyjdzie nam się zmierzyć, nie tylko oszczędzisz sobie stresu, ale i będziesz lepiej przygotowany do egzaminu dojrzałości.

V. nie tylko uzupełnianie braków, ale i powtarzanie oraz utrwalanie wiedzy:

Musisz pamiętać, że kursy maturalne to nie jest forma dokształcania dedykowana wyłącznie osobom, które mają zaległości w nauce. Kursy przygotowujące do egzaminu dojrzałości to również świetna okazja do usystematyzowania oraz utrwalenia wiadomości, które są już dla Ciebie znajome. Żadną tajemnicą nie jest przecież to, że im więcej razy spotkamy się z danym zagadnieniem, tym lepiej będziemy je pamiętać i jest większa szansa na to, że rozwiążemy zadanie poprawnie.

Kurs maturalny ma bowiem za zadanie przygotować Cię do zdania egzaminu dojrzałości na poziomie, który będzie dla Ciebie zadawalający. W połączeniu z Twoim zapasem motywacji, który najprawdopodobniej będzie silnie pobudzany przez innych kursantów (patrz punkt trzeci), Twoja szansa dostania się na wymarzone studia znacznie się zwiększa.

VI. atrakcyjna cena:

Kursy maturalne odbywają się w grupie, w związku z czym, koszty przeprowadzenia zajęć (wynagrodzenie dla nauczyciela, koszt wynajmu sali, przekąski, media) rozkładają się na wszystkich uczestników. Dzięki temu możesz skutecznie przygotować się do egzaminu, zaoszczędzając przy tym swoje pieniądze. Dodatkowo, możesz skorzystać z szeregu oferowanych przez nas zniżek – np. za wybranie więcej niż jednego kursu lub polecenie naszych zajęć znajomemu.

VII. gwarancja jakości:

Korepetycji może udzielać praktycznie każdy. Nie jest to złe rozwiązanie, kiedy potrzebujemy jednorazowej pomocy z danym zagadnieniem, np. na dzień przed sprawdzianem. Natomiast w sytuacji, w której mamy do przerobienia dosyć szeroki zakres materiału, zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na kursy w miejscu, o którym można się wiele dowiedzieć – np. sprawdzając opinie, przewidywany program zajęć itp.

Podsumowując, przed tak ważnym egzaminem, jakim jest matura, o wiele bezpieczniej jest skorzystać z rozwiązań, które są sprawdzone.Wykwalifikowana kadra nauczycieli, dobrze przygotowany plan kursu, korzystna cena oraz wieloletnie doświadczenie to czynniki, które przemawiają za tym, aby zdecydować się na kurs maturalny. Przekonaj się i zapisz się na jeden z naszych kursów: link

Artykuł napisany przez: