Początki Archeionu

Firma Archeion została założona w 2006 przez dwóch doktorantów Wydziału Filozoficznego UJ. W zamyśle ARCHEION miał być miejscem twórczej dyskusji i krytycznego myślenia. Naszą inspiracją byli wielcy filozofowie, myśliciele i mędrcy, którzy wpływali na losy świata.

Aleksander
Aleksander
Andrzej
Andrzej
Fundacja Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fundacja Uniwersytetu Jagiellońskiego

Fundacja UJ

Dość szybko do wynajmowanych przez nas sal trafiła Fundacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizując w nich swoje kursy maturalne. Gdy w 2008 roku Fundacja UJ zrezygnowała z prowadzenia kursów pod swoim szyldem, część zatrudnianych przez nich nauczycieli wyraziła chęć współpracy z naszą firmą w organizacji i prowadzeniu kursów dla maturzystów.
W ten sposób w roku 2009 zaczęły odbywać się kursy maturalne firmowane przez Archeion.

Pierwsze kursy

We wrześniu 2009 w całym Krakowie zawisły nasze plakaty. Pierwsza edycja okazała się zaskakującym sukcesem.  Kursanci bardzo entuzjastycznie wypowiadali się o zajęciach.

W kolejnych latach było już tylko lepiej. Udało nam się też pozyskać do współpracy nowych, bardzo dobrych nauczycieli.

Kursy Archeionu dzisiaj

W tym roku rusza 15 edycja naszych kursów. Nasze kursy stały się jednymi z najlepiej rozpoznawalnych w Krakowie. Od początku stawialiśmy na jakość i właśnie to pozwoliło nam osiągnąć tak wysoką pozycję. Z roku na rok mamy coraz więcej kursantów i bardzo wielu z nich trafia do nas z polecenia.
Nieustannie poszerzamy swoją ofertę kursów, a jakość nauczania oraz zadowolenie naszych kursantów weryfikujemy na bieżąco ankietami.

Plany na przyszłość

Chcemy stworzyć znacznie pełniejszą ofertę edukacyjną dla licealistów i studentów. Jakkolwiek zdanie egzaminu maturalnego to ważny cel, to jest wiele kompetencji, które są w życiu o wiele bardziej istotne niż umiejętność rozwiązywania testów maturalnych.
Szczególnie ważny wydaje nam się trening krytycznego myślenia (aby lepiej odróżniać prawdę od fałszu), tzw. kompetencji miękkich (aby nie tracić pewności siebie i potrafić lepiej pracować w grupie) oraz pobudzanie twórczej ciekawości świata.
Jeśli masz w tym temacie ciekawe przemyślenia i pomysły, czekamy na kontakt →