O naszych kursach

Nasze kursy zaczynają się na początku października, a kończą na przełomie kwietnia i maja. To siedem miesięcy intensywnej nauki, podczas których przerabiany jest cały materiał potrzebny do uzyskania wysokiego wyniku na maturze. Program kursów zgodny jest z wymogami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  

Zajęcia odbywają się w naszych salach szkoleniowych w ścisłym centrum miasta (róg Placu Matejki - 2 minuty od Dworca Głównego PKP/PKS i Galerii Krakowskiej, 5 minut spacerem od Rynku Głównego). Naprawdę łatwo do nas dojechać z niemal każdego zakątka Krakowa.
Grupy liczą od 5 do 14 osób, w zależności od ilości zgłoszeń na dany termin.

Przystępna lokalizacja i komfortowe sale nie są jednak naszym jedynym atutem. Możemy pochwalić się  bardzo dobrymi nauczycielami (większość z nich to egzaminatorzy maturalni). Zachęcamy do sprawdzenia ich kwalifikacji i doświadczenia tutaj.

Czy warto?

Wielu rodziców wyraża swoje wątpliwości co do sensu uczestniczenia w kursie maturalnym. Czy nie lepiej sprawdzą się korepetycje? A może sama nauka w szkole wystarczy? Co właściwie dają te kursy?

Po pierwsze, poprzez swoją regularność i dopracowany program kurs pozwala skontrolować i usystematyzować wiedzę z danego przedmiotu. Ponieważ program naszych kursów obejmuje całość materiału, pozwala maturzyście pozbyć się niepokoju związanego z natrętnymi myślami, takimi jak: "Czy aby na pewno przerabialiśmy to u nas na lekcjach?"; "Uczę się już pilnie trzy miesiące, a mam wrażenie, że wciąż jestem na początku" i tym podobnych.

Po drugie, maturzysta nawiązuje kontakt z zupełnie innym nauczycielem niż dotychczas. Biorąc pod uwagę kwalifikacje naszej kadry, najprawdopodobniej lepszym. Oprócz wyższej jakości kształcenia, taka odmiana ma niebagatelny wpływ na motywację do nauki oraz przekłada się na większy komfort psychiczny i zaufanie do swojej wiedzy.

Po trzecie, trafia do grupy osób, które chcą się uczyć, którym zależy (czego często nie można powiedzieć o rzeczywistości szkolnej). Maturzyści mają świadomość, że te kursy są płatne i że jeśli nie przyłożą się do nauki, to ich pieniądze (lub pieniądze rodziców) pójdą na marne. To wszystko, w połączeniu z lepszymi warunkami do nauki, inspiruje, stwarza inną atmosferę pracy i wzmacnia motywację.

Po czwarte, grupa daje możliwość zobaczenia siebie/swojej wiedzy na tle innych osób. Dzięki temu maturzysta uzyskuje znacznie lepszą diagnozę swojej sytuacji. Może sam ocenić braki w swojej wiedzy i nie musi już zastanawiać się, czy nauczyciel chwali go tylko po to, by podnieść na duchu.

Po piąte, grupa to nowe kontakty. Z ludźmi, których spotka później na studiach, egzaminach, w pracy. Do wartości networkingu nie trzeba dzisiaj chyba nikogo przekonywać. Aby wzmocnić ten wymiar kursów, jedna godzina zajęć przewidziana jest na integrację uczestników.  

To wszystko za około 15 złotych za godzinę zajęć. Jeśli chodzi o relację jakości do ceny, według nas nasza oferta aktualnie nie ma sobie równych w Krakowie.

7 miesięcy intensywnej nauki

Oczywiście nie ma co liczyć, że sama obecność na zajęciach zapewni świetnie zdaną maturę. Kursy to przede wszystkim ciężka praca, również w domu!

Prosimy zwrócić uwagę na jedną z naszych zniżek - rabat za prezentację. Sugerujemy, aby gorąco zachęcać maturzystów do skorzystania z tej zniżki. Będą mieli poczucie, że zapracowali na tę oszczędność, a równocześnie zmotywuje ich to do zrobienia czegoś ciekawego i wartościowego! Nie tylko dobrze zapamiętają przygotowywany materiał, ale poćwiczą też wystąpienie publiczne i prezentację - przyda im się to nie tylko na maturze z języka polskiego, ale także w całym późniejszym życiu. Oprócz tego pozostali kursanci też dobrze zapamiętają to, o czym ich kolega/koleżanka z kursu opowiadali z zaangażowaniem i przedstawili w ciekawej formie.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym Poradnikiem Rodzica.

Kiedy kurs nie wystarczy

Jesteśmy zwolennikami pewnej elastyczności w podejściu do edukacji maturzystów. Kurs maturalny w takim wydaniu jak nasz jest niewątpliwie bardzo dobrą inwestycją ze względu na korzyści, jakie wymieniliśmy powyżej, i relację jakości do ceny. Może się jednak okazać, że część maturzystów będzie potrzebowała pomocy indywidualnej. Żeby nadgonić, żeby ktoś na spokojnie wytłumaczył, żeby wyrównać braki. Co wtedy?
Warto pamiętać, że do nadrobienia/wyjaśnienia poszczególnych zagadnień nie potrzeba regularnych lekcji dwa razy w tygodniu przez cały rok; nie trzeba też profesorów uniwersyteckich, którzy biorą za każdą godzinę korepetycji  ogromne pieniądze. Wystarczy do tego zaangażowany tańszy nauczyciel (może nawet student?), który punktowo skoncentruje się na tych konkretnych problemach. Będą więc i korepetycje, i kurs, a wszystko w cenie przeciętnych korepetycji. Przy znacząco większej ilości przepracowanych godzin, rozwijającej różnorodności i zwiększonej motywacji.

Równocześnie warto przy okazji wyraźnie zaznaczyć, że poza uczniami mającymi spore problemy i drastyczne braki w wiedzy,  nasz kurs powinien wydaje się odpowiedni, aby się przygotować i bardzo dobrze zdać maturę.

Czy jest potrzeba dodatkowej pomocy czy nie - to najlepiej będą wiedzieli sami maturzyści. A dowiedzą się tego na naszym kursie; porównując się z kolegami i koleżankami z grupy będą widzieli, jakie braki wynieśli ze szkoły oraz na ile są w stanie zrozumieć i przyswoić wiedzę we właściwym tempie.

Skonfrontują się z faktami, a nie własnymi, nieraz zupełnie nieprawdziwymi wyobrażeniami (strach ma wielkie oczy!).
Szkoła może im na to nie pozwolić: często panuje lekki chaos oraz brakuje odpowiedniego rygoru i uporządkowania właściwego dla kursów maturalnych.
W razie wątpliwości zachęcamy również do konsultowania się w tej sprawie z naszymi nauczycielami.

Blog kursów maturalnych

Zapraszamy do lektury

W poszukiwaniu skupienia - jak nie dać się rozproszyć w trakcie nauki?

Dowiedz się, jak przezwyciężyć trzy główne powody utraty koncentracji

Przeczytaj całość
Szybka powtórka przed maturą - od czego zacząć?

Jak zabrać się za powtórki gdy zostało niewiele czasu?

Przeczytaj całość
Nie popełnij tych błędów na maturze z polskiego!

Ile procent możesz stracić na maturze za popełnienie rażących błędów? Dowiedz się, jak tego uniknąć

Przeczytaj całość
Sześć pomysłów na wykorzystanie czasu w drodze do szkoły

Czy czas dojazdu do szkoły i z powrotem to dla Ciebie strata cennego czasu? Nie musi wcale tak być - wykorzystaj go z korzyścią dla Ciebie.

Przeczytaj całość
Pokonać prokrastynację

Około 70% uczniów ma problem z odkładaniem nauki na ostatni dzwonek. Czy można zapobiegać prokrastynacji?

Przeczytaj całość
Dieta umysłu - jedzenie dobre do nauki

Tego jedzenia lepiej nie pomijać w codziennej diecie ucznia!

Przeczytaj całość
Ucz się i testuj!

Uczniom często wydaje się, że nauka i sprawdzanie swoich umiejętności to dwie różne rzeczy - dlatego nie uczą się efektywnie.

Przeczytaj całość
Rozpracuj pytania zamknięte na maturze

A, B czy C? Prawda czy fałsz? Sprawdź najlepsze metody rozwiązywania zadań zamkniętych.

Przeczytaj całość
Języki programowania - który wybrać na maturze?

Którego języka nauczysz się najszybciej? Który zapewni Ci stabilną pracę? Sprawdź, jaki język warto zdawać na egzaminie!

Przeczytaj całość
Dziwne idiomy angielskie - jak się nie pomylić?

Dzięki tym wskazówkom nie pomylisz specyficznych zwrotów na maturze z angielskiego! Porównaj znaczenie podobnie brzmiących idiomów

Przeczytaj całość
Muzyka i nauka - razem czy osobno?

Powszechnie uważa się, że do nauki potrzeba absolutnej ciszy. Czy muzyka ma wyłącznie negatywny wpływ?

Przeczytaj całość
Najlepsze darmowe aplikacje dla każdego maturzysty

Zaprzęgnij swojego smartfona w naukę! Lista polecanych aplikacji dla każdego ucznia

Przeczytaj całość
Zaufać sieci? Cztery wskazówki, które pomogą Ci w wyszukiwaniu

Wyszukanie rzetelnej informacji wśród zalewu fałszywych danych może być uciążliwe. Dowiedz się jak znaleźć w sieci źródła przydatne w nauce i zadaniach domowych

Przeczytaj całość
Plan "Matura": jak ustalić strategię działania?

Zaplanuj swój sukces na maturze już teraz. Dzięki tej metodzie oszczędzisz sobie stresu i zarwanych nocy przed egzaminem!

Przeczytaj całość
Nie przegap pierwszego dzwonka!

Wakacje dobiegają końca - przed nami rok szkolny 2017/2018. Nie zacznij go z falstartem i sprawdź, kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek!

Przeczytaj całość
"Po co mi słownik, skoro mam wyobraźnię?" - Jak uczyć się słówek na maturę

Matura z angielskiego to nie tylko gramatyka, ale też słownictwo. Zobacz, jak szybko przyswoić nowe słówka i nie stracić cennych punktów na egzaminie.

Przeczytaj całość
Znamy terminy egzaminów maturalnych w 2018 roku!

Sprawdź, w które dni odbędą się matury z Twoich przedmiotów!

Przeczytaj całość
Pomidorem w maturę!

Jak organizować sobie czas na naukę do matury, by zdążyć i się nie przeciążyć? Oszczędź nerwy i czas - zacznij uczyć się metodą Pomodoro.

Przeczytaj całość
Jak się uczyć i się nie namęczyć? Popłyń na fali produktywności!

Czy wiesz o jakich porach Twój organizm pracuje na najwyższych obrotach? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci się uczyć szybciej przy mniejszych nakładach energii!

Przeczytaj całość
Dlaczego powinieneś sypiać 8 godzin dziennie? Zobacz sam:

Czy wiesz, że planowanie nocnego odpoczynku jest w stanie poprawić Twoją produktywność w czasie dnia? Odpowiedni sen sprawi, że nauka będzie łatwiejsza

Przeczytaj całość
Pokonać stres przed maturą

Do egzaminów pozostało już tylko kilka dni. Na 'ostatniej prostej' często pojawia się nerwówka. Podpowiadamy, jak skutecznie poradzić sobie ze stresem.

Przeczytaj całość
Co cukier ma wspólnego z egzaminem maturalnym

Wpływ cukru na nasz umysł i zdolności koncentracji.

Przeczytaj całość
Pojedynek książki z Internetem

O najsilniejszej broni Tyriona Lannistera

Przeczytaj całość
Harmonogram egzaminów maturalnych 2017

Znane są już terminy, w których odbędą się egzaminy maturalne.

Przeczytaj całość
Co dzieje się z naszym ciałem, gdy wypijemy kawę?

Zwiększone wydalanie wody z organizmu, a wraz z nią elektrolitów, witamin i minerałów, przy ubogiej diecie może prowadzić do przemęczenia i bezsenności.

Przeczytaj całość
Czego zazdroszczę maturzystom z Krakowa?

Krótka opowieść byłego maturzysty o Waszej przewadze.

Przeczytaj całość
Pokonać wiersz (na maturze)

Jak zabrać się za interpretację wiersza? Porady nie tylko dla humanistów.

Przeczytaj całość
Nasza planeta młoda?

O Ziemi przez pryzmat ostatnich wydarzeń we Włoszech.

Przeczytaj całość
Ustna matura z polskiego. Garstka praktycznych porad

Jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego?

Przeczytaj całość
Jakie zmiany czekają nas na maturze 2017?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego czeka nas kilka istotnych zmian na każdym szczeblu edukacji.

Przeczytaj całość
Kreatywność mamy w genach czy musimy się jej nauczyć?

Czy każdy z nas ma w sobie duszę artysty?

Przeczytaj całość
Czy przyjemne z pożytecznym może być jakkolwiek związane z nauką?

Wbrew pozorom – jak najbardziej. Potrzeba nam tylko trochę czasu, odrobiny kreatywności i zapoznania się z kluczowym pojęciem, jakim jest mnemotechnika.

Przeczytaj całość