O naszych kursach

Nasze kursy zaczynają się na początku października, a kończą na przełomie kwietnia i maja. To siedem miesięcy intensywnej nauki, podczas których przerabiany jest cały materiał potrzebny do uzyskania wysokiego wyniku na maturze. Program kursów zgodny jest z wymogami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  

Zajęcia odbywają się w naszych salach szkoleniowych w ścisłym centrum miasta (róg Placu Matejki - 2 minuty od Dworca Głównego PKP/PKS i Galerii Krakowskiej, 5 minut spacerem od Rynku Głównego). Naprawdę łatwo do nas dojechać z niemal każdego zakątka Krakowa.
Grupy liczą od 5 do 14 osób, w zależności od ilości zgłoszeń na dany termin.

Przystępna lokalizacja i komfortowe sale nie są jednak naszym jedynym atutem. Możemy pochwalić się  bardzo dobrymi nauczycielami (większość z nich to egzaminatorzy maturalni). Zachęcamy do sprawdzenia ich kwalifikacji i doświadczenia tutaj.

Czy warto?

Wielu rodziców wyraża swoje wątpliwości co do sensu uczestniczenia w kursie maturalnym. Czy nie lepiej sprawdzą się korepetycje? A może sama nauka w szkole wystarczy? Co właściwie dają te kursy?

Po pierwsze, poprzez swoją regularność i dopracowany program kurs pozwala skontrolować i usystematyzować wiedzę z danego przedmiotu. Ponieważ program naszych kursów obejmuje całość materiału, pozwala maturzyście pozbyć się niepokoju związanego z natrętnymi myślami, takimi jak: "Czy aby na pewno przerabialiśmy to u nas na lekcjach?"; "Uczę się już pilnie trzy miesiące, a mam wrażenie, że wciąż jestem na początku" i tym podobnych.

Po drugie, maturzysta nawiązuje kontakt z zupełnie innym nauczycielem niż dotychczas. Biorąc pod uwagę kwalifikacje naszej kadry, najprawdopodobniej lepszym. Oprócz wyższej jakości kształcenia, taka odmiana ma niebagatelny wpływ na motywację do nauki oraz przekłada się na większy komfort psychiczny i zaufanie do swojej wiedzy.

Po trzecie, trafia do grupy osób, które chcą się uczyć, którym zależy (czego często nie można powiedzieć o rzeczywistości szkolnej). Maturzyści mają świadomość, że te kursy są płatne i że jeśli nie przyłożą się do nauki, to ich pieniądze (lub pieniądze rodziców) pójdą na marne. To wszystko, w połączeniu z lepszymi warunkami do nauki, inspiruje, stwarza inną atmosferę pracy i wzmacnia motywację.

Po czwarte, grupa daje możliwość zobaczenia siebie/swojej wiedzy na tle innych osób. Dzięki temu maturzysta uzyskuje znacznie lepszą diagnozę swojej sytuacji. Może sam ocenić braki w swojej wiedzy i nie musi już zastanawiać się, czy nauczyciel chwali go tylko po to, by podnieść na duchu.

Po piąte, grupa to nowe kontakty. Z ludźmi, których spotka później na studiach, egzaminach, w pracy. Do wartości networkingu nie trzeba dzisiaj chyba nikogo przekonywać. Aby wzmocnić ten wymiar kursów, jedna godzina zajęć przewidziana jest na integrację uczestników.  

To wszystko za około 15 złotych za godzinę zajęć. Jeśli chodzi o relację jakości do ceny, według nas nasza oferta aktualnie nie ma sobie równych w Krakowie.

7 miesięcy intensywnej nauki

Oczywiście nie ma co liczyć, że sama obecność na zajęciach zapewni świetnie zdaną maturę. Kursy to przede wszystkim ciężka praca, również w domu!

Prosimy zwrócić uwagę na jedną z naszych zniżek - rabat za prezentację. Sugerujemy, aby gorąco zachęcać maturzystów do skorzystania z tej zniżki. Będą mieli poczucie, że zapracowali na tę oszczędność, a równocześnie zmotywuje ich to do zrobienia czegoś ciekawego i wartościowego! Nie tylko dobrze zapamiętają przygotowywany materiał, ale poćwiczą też wystąpienie publiczne i prezentację - przyda im się to nie tylko na maturze z języka polskiego, ale także w całym późniejszym życiu. Oprócz tego pozostali kursanci też dobrze zapamiętają to, o czym ich kolega/koleżanka z kursu opowiadali z zaangażowaniem i przedstawili w ciekawej formie.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym Poradnikiem Rodzica.

Kiedy kurs nie wystarczy

Jesteśmy zwolennikami pewnej elastyczności w podejściu do edukacji maturzystów. Kurs maturalny w takim wydaniu jak nasz jest niewątpliwie bardzo dobrą inwestycją ze względu na korzyści, jakie wymieniliśmy powyżej, i relację jakości do ceny. Może się jednak okazać, że część maturzystów będzie potrzebowała pomocy indywidualnej. Żeby nadgonić, żeby ktoś na spokojnie wytłumaczył, żeby wyrównać braki. Co wtedy?
Warto pamiętać, że do nadrobienia/wyjaśnienia poszczególnych zagadnień nie potrzeba regularnych lekcji dwa razy w tygodniu przez cały rok; nie trzeba też profesorów uniwersyteckich, którzy biorą za każdą godzinę korepetycji  ogromne pieniądze. Wystarczy do tego zaangażowany tańszy nauczyciel (może nawet student?), który punktowo skoncentruje się na tych konkretnych problemach. Będą więc i korepetycje, i kurs, a wszystko w cenie przeciętnych korepetycji. Przy znacząco większej ilości przepracowanych godzin, rozwijającej różnorodności i zwiększonej motywacji.

Równocześnie warto przy okazji wyraźnie zaznaczyć, że poza uczniami mającymi spore problemy i drastyczne braki w wiedzy,  nasz kurs powinien wydaje się odpowiedni, aby się przygotować i bardzo dobrze zdać maturę.

Czy jest potrzeba dodatkowej pomocy czy nie - to najlepiej będą wiedzieli sami maturzyści. A dowiedzą się tego na naszym kursie; porównując się z kolegami i koleżankami z grupy będą widzieli, jakie braki wynieśli ze szkoły oraz na ile są w stanie zrozumieć i przyswoić wiedzę we właściwym tempie.

Skonfrontują się z faktami, a nie własnymi, nieraz zupełnie nieprawdziwymi wyobrażeniami (strach ma wielkie oczy!).
Szkoła może im na to nie pozwolić: często panuje lekki chaos oraz brakuje odpowiedniego rygoru i uporządkowania właściwego dla kursów maturalnych.
W razie wątpliwości zachęcamy również do konsultowania się w tej sprawie z naszymi nauczycielami.

Blog kursów maturalnych

Zapraszamy do lektury

Dlaczego najlepiej wybrać przedmioty na maturę już TERAZ?

Właśnie rozpocząłeś właśnie naukę w klasie maturalnej i nadal nie wiesz, do jakich egzaminów masz zamiar przystąpić?

Przeczytaj całość
Co utrudnia nam szybką i bezstresową naukę?

Pewnie znasz to uczucie, kiedy po wieczorze spędzonym w towarzystwie podręczników, na drugi dzień sprawdzian był nie do napisania. Jak to zmienić? Podpowiadamy:

Przeczytaj całość
Jak robić dobre notatki? Podpowiadamy.

Twoje notatki są chaotyczne? Pomożemy Ci je uporządkować!

Przeczytaj całość
Znamy terminy matur w 2020 roku.

Każdego roku w sierpniu, CKE podaje do publicznej wiadomości informację o terminach matur w nadchodzącym roku szkolnym. Kiedy czeka Cię egzamin dojrzałości?

Przeczytaj całość
Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Nie pozwól sobie na stratę czasu – poznaj nasze sposoby na wzmożenie efektywności w nauce.

Przeczytaj całość
Lista lektur do matury z języka polskiego - poziom podstawowy i rozszerzony

Lektury sprawiają uczniom niemały kłopot. Jest ich wiele i dzielą się na różne kategorie. Które należy przeczytać najpierw, a które w dalszej kolejności?

Przeczytaj całość
Nudzisz się w trakcie najdłuższych wakacji w życiu? Nic straconego!

Podpowiadamy, w jaki sposób ciekawie spędzić pomaturalne wakacje

Przeczytaj całość
Co trzeba, co można i co należy zdawać na maturze? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Jakie przedmioty są obowiązkowe? Ile przedmiotów dodatkowych mogę zdawać? Które przedmioty wybrać?

Przeczytaj całość
Jak wygląda matura? Przedstawiamy formy egzaminów dojrzałości

Do matury 2020 pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz pragniemy zapoznać Was ze schematem czekającego Was egzaminu.

Przeczytaj całość
Rekrutacja na studia – co warto wiedzieć, o czym pamiętać?

Procedura rekrutacyjna nastręcza wielu problemów dziesiątkom tysięcy maturzystów. O czym warto pamiętać w trakcie rekrutacji na studia?

Przeczytaj całość