Nie przegap pierwszego dzwonka!

Po dwóch miesiącach zasłużonego odpoczynku powraca czas nauki szkolnej. Dla każdego maturzysty jest to istotny moment - przed Tobą ośmiomiesięczna praca do egzaminu dojrzałości. Warto ją jednak zaplanować, a do tego z pewnością przyda się harmonogram roku szkolnego, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nie musisz się martwić, że pierwszy dzwonek zabrzmi "od pierwszego". Ministerstwo postanowiło podarować uczniom dzień wolny w piątek 1 września, a rok szkolny zacznie się od poniedziałku 4.09.

W roku szkolnym 2017/2018 nie uświadczymy wielu dni wolnych od nauki. Większość świąt wolnych od pracy i nauki wypada w weekendy. Święto Niepodległości w tym roku obchodzimy w sobotę - podobnie jak Trzech Króli w 2018r.

Zimowa przerwa świąteczna zacznie się 23.12 (sobota) i potrwa tylko do 31.12 (niedziela).

W tym roku uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą mieli pierwszeństwo w wyjeździe na ferie zimowe. Ich turnus rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 28.01. Kolejne tury zostały zaplanowane następująco:

  • 22.01 - 4.02 - podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29.01 - 11.02 - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 12.02 - 25.02 - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Wiosenna przerwa świąteczna wypada w tym roku szkolnym między 29 marca a 3 kwietnia. Od tego czasu pozostają jedynie 3 tygodnie do zakończenia roku dla maturzystów, które wypada w piątek 27.04.

Tydzień później po majówce, 4.05 rozpocznie się pierwszy egzamin maturalny. Sprawdź także terminy pozostałych egzaminów!

W tym roku szkolnym maturzyści spędzą w szkole łącznie 165 dni. Życzymy Wam, byście wykorzystali je mądrze i zjawili się na maturze w pełni przygotowani!

Artykuł napisany przez:
Łukasz Nowak
Archeion