ROZMIAR GRUPY
5 - 12
CZAS TRWANIA
12 godzin
Termin zajęć
Poniedziałki 17.15-19.30
Data rozpoczęcia
1 kwietnia 2019 o godzinie 17.15
POZIOM ZAAWANSOWANIA
Poziom podstawowy
Cena KURSU
Cennik
LOKALIZACJA
Św. Filipa 23

Opis kursu

Miesięczny kurs przedmaturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym polegał będzie na intensywnym ćwiczeniu umiejętności koniecznych do uzyskania jak największej liczby punktów na maturze pisemnej i ustanej. Często wystarczą dobre wskazówki i kilka godzin ćwiczeń, by istotnie zwiększyć swoje wyniki.

Dużą część kursu zajmie trening stawiania funkcjonalnej tezy oraz analiza fragmentów tekstów – konieczna przy pisaniu rozprawki – wraz z wyszukiwaniem kontekstów, wysuwaniem wniosków i tworzeniem prawidłowego ich podsumowania. Podane zostaną wskazówki, jak najlepiej napisać rozprawkę (kolejność działań, kompozycja, styl). Ćwiczona będzie także (wspólnie i indywidualnie) interpretacja tekstu poetyckiego.

W czasie ćwiczenia „czytania ze zrozumieniem” i przygotowań do matury ustnej szczególnie zajmiemy się zagadnieniami, które pojawiają się często na maturze, a bywają pomijane podczas nauki w szkole (funkcje tekstu, wyznaczniki gatunków, stylów i stylizacji, rodzaje słownictwa, manipulacja językowa, słowotwórstwo, wiedza o języku, budowie zdań, zagadnienia z filozofii, interpretacja dzieła sztuki).

Doświadczony nauczyciel rozwinie wiedzę i umiejętności maturzystów, zwróci uwagę na popełniane błędy, wskazując, jak ich nie popełniać. Ekspresowe powtórzenie materiału (idee epok, lektury) usystematyzują wiedzę, potrzebną zwłaszcza na maturze ustnej. Każdy z kursantów będzie mógł przećwiczyć wypowiedź na tę część matury i zostanie oceniony zgodnie z obowiązującymi kryteriami. Wykorzystane będą m.in. arkusze maturalne z poprzednich lat oraz pytania z matur ustnych.

Ostateczny plan i przebieg kursu zależał będzie od potrzeb jego uczestników.

NAUCZYCIEL

Dr Monika Woźniak
Nauczyciel języka polskiego

Pozostałe kursy maturalne z tego przedmiotu

Możesz być zainteresowany również: